Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Orijinal Yedek Parçaları.

Araç üreticisi tarafindan pazara sunulan araçların üretiminde kullanılan ve satış sonrasında yine üretici tarafindan doğrudan veya yetkili distribütörü / yetkili servisleri aracılığı ile bire bir üretici kalitesi ve araç üreticisinin garantisi ile sunulan parçalardır. Orijinal Yedek Parçalar, araç üreticisi/distribütörü/yetkili servisi tarafından kesilen faturanın tarihinden itibaren üretici/distribütör garantisi altındadir. Özellikle sürüş, seyir ve yolcu emniyeti ile ilgili parçalarda ürün sorumluluğu konusu da dikkate alınmalıdır.
Temel yedek parçalar:

Ön cam
Far
Hava filtresi
Yakıt filtresi
Klima/Polen filtresi
Yağ filtresi
Fren balatası
Disk
Silecek
Tampon

Neden orijinal yedek parça kullanmalısınız?

Aracınıza tam uyumlu olacak şekilde aracınız için özel olarak üretilmişlerdir.Aracınızın garanti sürecini olumsuz olarak etkilemez.Orijinal yedek parçaların 24 aya kadar geçerli kendi garantileri vardır.Aracınızın teknik aksamının ve parçalarının tam verimli olarak çalışöasını sağlar.Aracınızı korur ve ömrünü uzatır.

Orijinal Hava Filtresi.
Aracınız nefes alsın!

Hafif ticari aracınızın güçlü ve verimli çalışması için temiz havaya ihtiyacı vardır. Öte yandan, aracınıza giren çevredeki hava, kir ve toz içerir. Eğer kir ve toz, yanma odasına girerse yıpranma ve yakıt tüketiminde artışa; güç kaybına ve yüksek maliyetli zararlara neden olur. Hava filtreleri; motoru, hava yoğunluk ölçerini ve turboşarjı istenmeyen kir ve tozdan korur. Mercedes-Benz orijinal hava filtreleri bu görevi kusursuz olarak yerine getirir. Diğer tüm Mercedes-Benz orijinal parçaları gibi, hava filtreleri de, Mercedes-Benz araçları için özel olarak geliştirilmiştir ve araçların özelliklerine tam uyum sağlamaları için tasarlanmıştır. 

Orijinal Yağ Filtresi.
Uzun ömürlü kullanım için

Toz parçaları, motorunuzda zımpara etkisi yapar. Bu durum, motorunuzun aşınmasına, fazla yakıt tüketimine, güç kaybına ve ortaya çıkacak yüksek maliyetli zarara neden olur. Yağ filtreleri, motor yağınızdaki kir ve toz parçalarını filtreleyerek çok önemli bir görevi gerçekleştirir. Mercedes-Benz orijinal yağ filtreleri, bu görevi kusursuz olarak yerine getirir. Diğer tüm Mercedes-Benz orijinal parçalar gibi, yağ filtreleri de Mercedes-Benz araçları için özel olarak geliştirilmiştir ve araçların özelliklerine tam uyum sağlamaları için tasarlanmıştır.

Mercedes-Benz Orijinal Yağları.
Aracınızı üreten uzmanlar tarafından, bizim tarafımızdan geliştirildi!

Mercedes-Benz’in dilinden en iyi Mercedes-Benz anlar. Bu sebeple; yenilikçi anlayışları, uzmanlıkları ve uzun yılların deneyimi ile araçlarımızı tasarlayan bilim adamlarımız ve mühendislerimiz, araçlarımızın mükemmel performansını korumak için MB Orijinal Yağları’nı geliştirdi.
Bir araçta yağın en önemli görevi mekanik sürtünmenin azaltılmasıdır: Motorun hareketli ve sabit parçaları arasında, içinde büyük bir hız farkının bulunduğu bir yağ filmi oluşur. Burada parçalara önemli sürtünme ve basma kuvvetleri etki eder.
Ek olarak, özellikle silindir kafasındaki yanma dolayısıyla yüksek sıcaklıklar meydana gelir. Özel olarak geliştirilmiş bileşenleri ve katkıları ile Mercedes-Benz araçlarının üst düzey kalitesine uygun olarak geliştirilen yağlarımız, bu tip mekanik ve ısıl zorlanmalara en iyi şekilde karşı koyar, aracınıza yüksek verim ve güç sağlar.
MB Orijinal Yağları, ısıl zorlanmaya maruz kalan parçaların soğutulması veya korozyondan korunması gibi çok sayıda görevi de güvenilir şekilde yerine getirir. Böylece aracınızdaki aşınmaları minimuma indirerek uzun ömür ve yüksek performans sunar.

Mercedes-Benz Orijinal Yağları'nın avantajları:

Mercedes-Benz motorlarının araştırma ve geliştirilmesindeki temel öğelerden biridir.

Özel olarak Mercedes-Benz için geliştirilmiştir.

İç sürtünmeyi azaltarak daha fazla güç sunar.

Tüm sürüş koşullarında yağlama güvencesi sağlar.

Yüksek bir dayanıklılığa sahiptir.

Soğuklar ve aşırı sıcaklar gibi kritik kullanım koşulları altında aracınıza güvence sağlar.

Sahip olduğu özelliklerle minimum aşınma ve maksimum ömür sağlar.

Motorun verimli çalışmasını sağlayarak çevreyi korur.