Mercedes-Benz

Garanti

Garanti
Almayı sevdiğimiz bir sorumluluk


Aracınızın garanti süresi, Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş. yetkili bayilerimizden alınmış ise, satış faturası tarihi itibariyle başlar.Aracınızın garanti süresi, Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş. yetkili bayilerimizden alınmış ise, satış faturası tarihi itibariyle başlar.

Otomobillerde garanti süresi 2 yıldır.

Aracınızın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, onarımda geçen süre garanti süresine eklenir. (Sadece garanti kapsamındaki arızalar için geçerlidir). Garanti şartlarının geçerli olabilmesi için aracın tüm bakım (zamanında yapılmış olması şartı vardır) ve onarım işlemleri ile araç aksesuarlarının montaj/demontaj işlemlerinin Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş. yetkili servisler tarafından öngörülen şekilde yaptırılması gerekir.

4+1 Yıl Uzatılmış Garanti

Yeni bir Mercedes-Benz sahibi olan herkes, kilometre sınırı olmadan 4 yıl garantiden ücretsiz yararlanıyor. Dilerse %20’ye varan indirim avantajıyla garanti süresini 5 yıla tamamlıyor. Siz de garanti sürenizi şimdiden uzatın, kârlı çıkın.

İlgili indirimler, trafiğe çıkış tarihi 1 Ocak 2019 ve sonrasındaki Mercedes-Benz marka otomobiller için, 1 Ocak–31 Aralık 2020 tarihleri arasında geçerlidir. Mercedes-Benz marka otomobiller için bakımlar, kullanma ve işletme talimatında aksi belirtilmedikçe her 15.000 km/12 ay sonunda (hangisi önce dolarsa) yapılmalıdır. Uzatılmış garanti ile ilgili kapsam ve koşulları Mercedes-Benz yetkili servislerinden öğrenebilirsiniz. Mercedes Benz Otomotiv Ticaret ve Hizmetler A.Ş. ek bir bildirimde bulunmadan servis ve bakım kapsamını ve kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

+1 Yıl Uzatılmış Garanti

Garantiniz uzasın, keyfiniz sürsün..

01.01.2019 tarihinden önce trafiğe çıkışlı Mercedes-Benz marka otomobilinizi, 4. yılın sonuna kadar malzeme ve/veya montaj kaynaklı teknik arızalara karşı (ekstra 1 yıl) koruma altına alabilir, erken satın almalarda %40’a varan indirimlerden faydalanabilirsiniz.*

** 4. Ve 5. Yılı birlikte almanız durumunda %20’ye varan indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Bu indirimler otomobilinizin trafiğe çıkış tarihinden sonraki ilk 12 ay içinde yapılan satışlar için geçerlidir. Aktivitenin son geçerlilik tarihi 31 Aralık 2020’dir. Mercedes-Benz marka otomobiller için bakımlar, kullanma ve işletme talimatlarında aksi belirtilmedikçe her 15.000 km’de bir veya her 12 ayda bir (hangisi önce gelirse) yapılmalıdır. Detaylı bilgi için yetkili servislerimizle görüşebilirsiniz.